Serwis kotłów gazowych Kraków
SKG Kraków - Serwis piecyków gazowych Kraków
Serwis Termet Kraków Serwis SaunierDuval Kraków Serwis Vaillant Kraków Serwis Junkers Kraków Naprawa piecyków gazowych Kraków

Wymiana baterii w piecyku gazowym: Junkers, Termet, Vaillant - Zdjęcia.

Wymiana baterii w piecyku gazowym.

Szanowni Państwo, prawie wszystkie piecyki gazowe zwane potocznie junkersami wyposażone są w zasilanie bateryjne. Źródłem zasilania jest jedna lub dwie baterie R-20 umiejscowione w pojemniku pod spodem piecyka. Czasami pojemnik na baterie jest z przodu, ale dotyczy to starszych modeli piecyków Vaillant. Lub też w tylnej części piecyka, dotyczy modelu Opalia firmy Saunier-Duval.
Wymiana baterii jest czynnością prostą, która z powodzeniem może być wykonana przez użytkownika piecyka.
Nie wymaga żadnych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy z zakresu napraw piecyków.
Nie grozi ulatnianiem się gazu ani uszkodzeniem jakichkolwiek elementów.

Kiedy należy wymienić baterie w piecyku??

1. Powolne odpalanie.
2. Słaba iskra.
3. Piecyk gaśnie podczas pracy.
4. Mruga kontrolka baterii lub czerwona lampka.
5. Piecyk nie odpala.

Poniżej przedstawiamy umiejscowienie pojemnika na baterie w piecyku Junkers WRDP-11 oraz sposób wymiany baterii w tym właśnie piecyku.

W przypadku innych marek i modeli sprawa wygląda analogicznie, pojemnik na baterie znajduje się z tej samej strony ma tylko inny kolor.

Wymiana baterii w piecyku gazowym opis i zdjęcia:

1. Najpierw lokalizujemy pojemnik na baterie, znajduje się on w lewym dolnym rogu pod spodem piecyka.2. Pojemnik jest koloru szarego w piecykach junkers, niebieskiego w piecykach Termet i czarnego w piecykach Vaillant.3. Otwieramy pojemnik chwytając w sposób jak na zdjęciu i pociągamy lekko w dół.4. Teraz widzimy dwie baterie R20 zainstalowane w połączeniu równoległym (plusami w stronę przodu piecyka).
5. Następnie wyjmujemy stare baterie i wkładamy nowe, pamiętać należy o zachowaniu identycznego układu PLUS i MINUS ,zgodnie z opisem na wieczku z pojemnika na baterie. PATRZ FOTO PONIŻEJ.6. Teraz zamknij pojemnik na baterie i dla pewności uruchom piecyk. Jeżeli odpala, wymiana baterii w junkersie zakończyła się powodzeniem.