Aby zapewnić poprawne działanie wszystkich funkcji strona www.serwis-kotlow.pl wykorzystuje ciasteczka (pliki cookies). Dowiedz się więcej. OK

Naprawa piecyków

Czyszczenie piecyków Kraków

Przeglądy kotłów gazowych

Przeglądy pieców kondensacyjnych

Piec Vaillant jak zresetować

Jak zresetować piec Vaillant.

 

Szanowni Klienci, w piecach gazowych Vaillant w przypadku !! sporadycznie !! występujących błędów takich jak F28 i F29 oraz F36 możemy dokonać zresetowania błędu urządzenia w celu skasowania kodu usterki (błędu) i odblokowania pieca.

 

Piec dwufunkcyjny Vaillant powinien powrócić do normalnej pracy, grzania wody oraz instalacji centralnego ogrzewania. Oczywiście w przypadku uszkodzenia jakiegoś elementu pieca resetowanie sterownika nie rozwiąże problemu ponieważ piec po chwili znowu wyświetli błąd wskazujący na potencjalną przyczynę problemu i palnik nie będzie odpalać. Opis podstawowych błędów znajduje się w instrukcji obsługi lub na naszej stronie w poradniku. W pierwszej kolejności możemy wyłączyć i włączyć urządzenie z zasilania oraz sprawdzić na manometrze ilość wody w kotle.

 

!!! WAŻNE !!!

Nie należy traktować przycisku "RESET" jako codziennej czynności powtarzanej kilka razy w tygodniu lub w skrajnych przypadkach kilka razy dziennie!. Błędy sygnalizowane przez piec sugerują problem z jakimś układem: spaliny, komin, zbyt niskie ciśnienie, zepsuty czujnik, mało wody w układzie - poniżej 1 bar. Bardzo często ściśle związanym z bezpieczeństwem gazowym bądź spalinowym i nie należy ich lekceważyć. Może to doprowadzić do uszkodzenia elementów pieca jak również w przypadku błędu F36, do zatrucia tlenkiem węgla. W przypadku wątpliwości zalecamy wyłączać piec i zamknąć wszystkie zawory pod piecem.

Przypominamy i prosimy aby nie traktować resotowania jako formy naprawy, jest to doraźna metoda na odblokowanie pieca do czasu aż serwisant Vaillant zdiagnozuje usterkę i dokona wymaganej naprawy.

Symbol usterki w postaci litery "F" i cyfr  wyświetlany jest na wyświetlaczu oraz sygnalizowany zapaloną czerwoną lampką / diodą na panelu kotła

 

Vaillant reset

W większości piecy vaillant kasowanie / resetowanie błędu odbywa się poprzez wciśniecie przycisku z przekreślonym płomykiem, znajduje się on nad przyciskiem "minus"

Wciskamy go na około 5s po czym zwalniamy. Błąd powinien zostać skasowany a czerwona dioda powinna zgasnąć.


resetowanie vaillant

W przypadku starszych modeli Vaillant  vuw ost 180 xe sygnalizowanie błędów odbywa się przez zapalenie bądź miganie diody znajdującej się obok graficznie przedstawionego "podzespołu" pieca (przekreślony płomyk, pompa, ciąg kominowy).

 

Vaillant F28

Kasowanie błędu odbywa się poprzez przekręcenie i przytrzymanie około 7s w górnym położeniu pokrętła pokazanego na zdjęciu poniżej.

Vaillant kasowanie błędu

Puszczamy pokrętło, wszystkie diody powinny na chwilę zgasnąć a następnie piec powinien wrócić do normalnej pracy.