Serwis kotłów gazowych Kraków
SKG Kraków - Serwis piecyków gazowych Kraków
Serwis Termet Kraków Serwis SaunierDuval Kraków Serwis Vaillant Kraków Serwis Junkers Kraków Naprawa piecyków gazowych Kraków

Vaillant atmomag- błąd F28, F29, nie grzeje, nie zapala.

Vaillant nie grzeje, nie zapala F28.

Piecyki AtmoMag mini 11 są powszechnie spotykane przez nasz serwis Vaillant w Krakowie. Należą one do grupy podgrzewaczy przepływowych o mocach 19kW i 24kW.  W tym artykule skupimy się nad najczęściej zgłaszanymi usterkami i błędami. Przedstawimy również możliwe sposoby naprawy.

Poniżej kilka z nich:

1. AtmoMag mini 11-0 xi h - nie grzeje, nie dogrzewa wody.

2. Vaillant mini 11-0 xi h - nie włącza iskrownika, nie zapala lub wyświetla błąd f28, f29, f36.

Zazwyczaj nie grzanie, w piecykach Atmomag może być spowodowane kilkoma przyczynami. Jedna z najczęściej występujących jest bardzo silne zabrudzenie wymiennika ciepła/nagrzewnicy. Po włączeniu urządzenia woda nie jest podgrzewana ponieważ sadza lub inne zanieczyszczenia blokują przekazywanie ciepła z płomienia do wody. Czasami występuje silne zakamienienie wymiennika co również utrudnia przekazywanie ciepła, objawia sie ono odgłosem szumienia podczas pracy piecyka z wysoką temperatura.

Co należy zrobić?
W tym przypadku należy niezwłocznie wezwać serwis i dokładnie wyczyścić piecyk gazowy. Jeżeli powodem jest kamień w nagrzewnicy zalecamy profesjonalne usuwanie kamienia z wymienników ciepła przy użyciu pompy kwasoodpornej.


Nie dogrzewanie wody, w pierwszej kolejności sprawdzić należy położenie regulatorów gazu i wody. Zalecane ustawienie: pokrętło lewe na max w lewo, prawe na max w prawo. Powodem tego niedomagania może być zabrudzenie piecyka ale również problemy w prawidłowym działaniu zaworów zwrotnych w zespole wodnym oraz zawieszenie się regulatora wydatku wody. Czasami występują obie usterki jednocześnie. Objawiają się niedogrzewaniem wody powyżej 43C, mimo iż pokrętła są w położeniu max.

 

Co należy zrobić?
W tym przypadku sprawdzamy położenie pokręteł, zalecane ustawienie: pokrętło lewe na max w lewo, prawe na max w prawo. Jeżeli nie ma reakcji prawdopodobnie uszkodzony jest zespół wodny lub regulator wydatku wody.

 

Nie włączanie iskrownika, zazwyczaj usterka tego rodzaju spowodowana jest przez dwa czynniki, pierwszy to brak zasilania elektroniki ( rozładowane baterie lub uszkodzony hydrogenerator). Drugim równie częstym powodem jest uszkodzenie elektroniki piecyka, najczęściej wersja z wyświetlaczem, objawia się to całkowitym brakiem iskry i wyświetlaniem kodu błędu F28 na wyświetlaczu piecyka Atmomag mini 11-0 xih.


Co należy zrobić?
Sprawdzamy stan naładowania baterii w piecyku.