Aby zapewnić poprawne działanie wszystkich funkcji strona www.serwis-kotlow.pl wykorzystuje ciasteczka (pliki cookies). Dowiedz się więcej. OK

Ciśnienie wody w piecu gazowym - jakie wartość bar.

Jakie Ciśnienie wody w piecyku gazowym jest odpowiednie.

 

Do prawidłowego działania pieca gzowego wymagane jest zachowanie optymalnej wartości ciśnienia w instalacji centralnego ogrzewania.

Czynnikiem transportującym ciepło do kaloryferów czy też ogrzewania podłogowego jest woda. Jednymi z najczęściej zgłaszanych usterek skutkujących wezwaniem serwisu jest wahanie ciśnienia w kotle gazowym, wzrost lub spadek w zależności od intensywności grzania i temperatury ustawionej na sterowniku pokojowym. W tej części poradnika wskażemy jakie wartości są optymalne, jakie mają znaczenie, kiedy je kontrolować i co zrobić gdy dochodzi do wahania ciśnienia w piecu oraz co zrobić gdy doszło juz do wycieku z zaworu bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem.

 

Ciśnienie wody w piecyku gazowym- jaka jest odpowiednia wartość?

 

 

Kiedy ciśnienie wody w piecu gazowym może wzrastać?

Każdy kocioł gazowy wyposażony jest w naczynie wzbiorcze służące do przeciwdziałania przyrostowi ciśnienia wraz ze wzrostem temperatury wody w instalacji. Jest jedynym elementem odpowiedzialnym za prawidłowe działanie centralnego ogrzewania. Brak powietrza w zbiorniku wyrównawczym, zatkane połączenie miedzy piecem a zbiornikiem lub samo uszkodzenie przepony może prowadzić do wzrostu wartości odczytywanych na wskazaniu manometru bądź tez wyświetlaczu urządzenia.

 

Jak można obniżyć za duże ciśnienie wody w piecu gazowym?

Gdy doszło już do wzrostu ciśnienia możemy je obniżyć w najprostszy sposób korzystając z odpowietrznika w kaloryferze i kluczyka do odpowietrzania. drugą możliwości dają na zawory upustowe instalacji lub wbudowane w piec. ich lokalizacja bedzie szczegółowo opisana w instrukcji obsługi.

 

Co w przypadku gdy ciśnienie wody w piecu gazowym regularnie spada?

 

Strona w trakcie tworzenia