Aby zapewnić poprawne działanie wszystkich funkcji strona www.serwis-kotlow.pl wykorzystuje ciasteczka (pliki cookies). Dowiedz się więcej. OK

Piecyk Junkers nie grzeje wody użytkowej i nie działa.

Junkers nie grzeje wody i nie działa.

Junkers słabo grzeje wodę - często otrzymujemy takie zgłoszenie od Klientów. Piecyk nie dogrzewa wody do odpowiedniej temperatury, pomimo ustawienia gazu na maksimum. najczęściej tego typu niedomaganie jest związanie z brakiem obsługi, regulacji lub konserwacji. Zazwyczaj miną zbyt długi czas pracy piecyka od ostatniego przeglądu lub przegląd został wykonany w sposób niefachowy. Dużo rzadziej przyczyną niedogrzewania wody lub nie działania junkersa jest usterka jakiegoś elementu czy podzespołu piecyka.


Co możemy zrobić samodzielnie w celu wstępnej diagnozy bądź też wyeliminowania prozaicznej przyczyny niesprawności. Tak aby nie narażać się na niepotrzebny przyjazd serwisu i wydatki z tym związane.


  • Sprawdzamy czy nie miną zbyt długi czas od ostatniego czyszczenia piecyka.
  • Należy upewnić się, czy Junkers uruchamia się po włączeniu wody z danego punktu odbioru.
  • Patrzymy czy pod piecykiem nie leżą czarne kawałki sadzy. Jeżeli tak należy dla własnego bezpieczeństwa wyłączyć piecyk i poczekać na serwis.
  • Weryfikujemy położenie regulatora gazu w Junkersie.
  • Sprawdzamy ciśnienie wody w kranie. Czy nie jest zbyt małe.
  • Jeżeli podczas pracy junkersa w pomieszczeniu unosi się dziwny zapach, najczęściej opisywany jako zapach gazu bądź spalenizny, świadczy to o bardzo silnym zabrudzeniu lub braku ciągu. Należy skontaktować się z serwisem.
Jeżeli po sprawdzeniu wszystkiego co zostało opisane wyżej junkers nadal nie podgrzewa wody oznacza to, że piecyk pracuje źle - może być, niesprawny, brudny lub wymagać regulacji. Należy mieć świadomość, że w takim junkersie może zachodzić niezupełnie spalanie oraz wytwarzanie ogromnej ilości tlenku węgla. W takim przypadku trzeba niezwłocznie zgłosić ten fakt swojemu serwisantowi.W przypadku wątpliwości co do jego kompetencji lub braku czasu skorzystać z usług naszego serwisu kotłów.