Serwis kotłów gazowych Kraków
SKG Kraków - Serwis piecyków gazowych Kraków
Serwis Termet Kraków Serwis SaunierDuval Kraków Serwis Vaillant Kraków Serwis Junkers Kraków Naprawa piecyków gazowych Kraków

Piec Vaillant jak zresetować

Jak zresetować piec Vaillant.


Szanowni Klienci, w kotłach Vaillant w przypadku !! sporadycznie !! wystepujacych błędów takich jak F28 i F29 oraz F36 możemy dokonać zresetowania urzadzenia w celu skasowania kodu usterki (błedu) i odblokowania pieca.

Kocioł powinien powrócić do normalnej pracy, grzania wody oraz centralnego ogrzewania. Oczywiscie w przypadku uszkodzenia jakiegoś elementu pieca resetowanie nie rozwiąże problemu ponieważ kocioł po chwili znowu wyswietli kod błedu wskazujacy na potencjalną przyczynę problemu.

!!! WAŻNE !!!

Nie należy traktować przycisku "RESET" jako codziennej czynności powtarzanej kilka razy w tygodniu lub w skrajnych przypadkach kilka razy dziennie, błędy sygnalizowane przez piec Vaillant sugerują problem z jakims układem, często sciśle związanym z bezpieczeństwem gazowym bądź spalinowym i nie należy ich lekceważyć. Może to doprowadzić do uszkodzenia elementów pieca jak również w przypadku błędu F36, do zatrucia tlenkiem węgla.

 Kod usterki wyświetlany jest na wyświetlaczu oraz sygnalizowany zapaloną czerwoną diodą na panelu kotła

Vaillant reset.

 W wiekszosci kotłów vaillant kasowanie / resetowanie błędu odbywa sie poprzez wcisniecie przycisku z przekreslonym płomykiem, znajduje sie on nad przyciskiem "minus"
Wciskamy go na około 5s poczym zwalniamy. Kod usterki powinien zostać skasowany a czerwona dioda powinna zgasnąć.

resetowanie vaillant

W przypadku starszych modeli Vaillant sygnalizowanie błedów odbywa sie przez zapalenie bądź miganie diody znajdującej sie obok graficznie przedstawionego "podzespołu" pieca Vaillant (przekreślony płomyk, pompa, ciąg kominowy).

Vaillant F28

Kasowanie błędu odbywa sie poprzez przekręcenie i przytrzymanie około 7s w górnym położeniu pokrętła pokazanego na zdjęciu poniżej.

Vaillant kasowanie błędu

Puszczamy pokretło, wszystkie diody powinny na chwilę zgasnąć a nastepnie piec powinien wrócić do normalnej pracy.

 

Przypominamy i prosimy aby nie traktować resotowania jako formy naprawy, jest to doraźna metoda na odblokowanie pieca Vaillant do czasu aż serwisant zdiagnozuje usterkę i dokona wymaganej naprawy.